Oslovila jsem své dlouholeté přátele, ale i ty, které jsem poznala na kurzu nebo na cestě za tvorbou a stali se mi přáteli. Děkuji za vaše slova. Jestli máte pocit, že pro některé věci (jako malování) prostě nemáte buňky, pak vězte, že Lída je člověk, který je z vás vydoluje, i kdybyste doopravdy vůbec žádné neměli. Její spontánní energie ve vás probudí tvořivost, o které jste možná dosud neměli ani tušení. Říká se, že všechny bytosti kromě člověka vědí,  že našim hlavním úkolem je radovat se ze života. Dám ruku do ohně za to, že při setkání s Lídou tuto radost ze života jistě najdete i vy.
Eva Šuhajová  http://www.la-loba.cz/

 
Jako účastník kurzu mohu ostatním s radostí předat své postřehy. Lída je jako lektorka k účastníkům velmi vstřícná, tolerantní a trpělivá. Ví o čem je podstata kurzu, co chce lidem předat a kam až je může dostat s ohledem na dispozice jednotlivce. Není to však s ní žádný odpočinek.Lída jako osobnost dokáže vytvořit příjemnou atmosféru jak během kurzu, tak mimo něj. Je pravdou, že někdy může být pro někoho až příliš rychlá. I to však zvládne a druhému se dokáže přizpůsobit. Ať během kurzu nebo mimo něj s Lídou to má samý děj.
Tomáš

 
Lída Maříková je krásná, okouzlující, talentovaná, tvůrčí a velmi inspirativní mladá žena. Seznámili jsme se na kurzu kreslení pravou hemisférou, kde mě svou energií, dobrou náladou a především svými schopnostmi naprosto odzbrojila. Naustále žasnu nad tím, co všechno s tužkou a barvami dokáže (a nejen s tím). Kdo si chce rozšířit svůj vesmír o jednoho báječného člověka, měl by ji poznat. Lidunko, jsem moc ráda, že jsme kamarádky.
S láskou. Eva Hrdinová

 
Dobrý den všem tvořivým duším, než  Vám napíšu o Lidušce a její tvorbě, měla bych se představit. Jmenuji se Vendula a je mi 33 let. Jsem praktik, pragmatik a věřím, že i optimista.
Lidušku znám už několik let a můžu říct, že patří mezi mé nejbližší.  Mohlo by se zdát, že její práci a tvoření budu jen chválit. Ale opak je pravdou. Jsem opravdu velikým kritikem a kolikrát si musela vyslechnout nejednu připomínku nejen k její práci ale i životu.  A byla jsem i u počátku, kdy začínala s kreslením. Dívala jsem se na to jako na zábavu, která bude chvíli trvat, ale jak dlouho?
Minulý rok v létě jsem dostala od Lidušky nabídku, jestli bych se nechtěla zúčastnit jejího víkendového kurzu kreslení tužkou. Věděla jsem do čeho jdu. Proto jsem pár dnů váhala a přistupovala k tomu tímto stylem: „k čemu mi to bude, všichni tam budou přes duchovno a alternativu a jediná já tam budu úplně mimo“. Věřím, že i mezi Vámi se někdo takový najde. Takže  zahoďte pochybnosti, neposlouchejte ostatní ale poslouchejte sami sebe. Není důležité jestli Vám to k něčemu bude nebo ne, není důležité jestli z Vás bude druhý DaVinci a není důležité jestli pak ještě budete kreslit nebo ne. Je důležité, že to děláte sami pro sebe ale v neděli odpoledne máte krásný  pocit z toho jak jste dobrý! A to opravdu stojí za to. I já se zaradovala jako malé dítě, když jsem viděla výsledek. Pohlaďte si svojí duši i ego!
A ještě důležitá poznámka. Nebojte se Lidušky na cokoliv zeptat, přihlásit se, říct, že něčemu nerozumíte, nebo že něco nechápete.  Na tohle jsem opravdu expert a proto bych Lidušce ráda poděkovala, že měla se mnou svatou trpělivost. A že mě posunula zase někam o kus dál….
Mějte se krásně a přeji Vám hodně radosti a úspěchů….